Your browser does not support JavaScript! آموزش رایگان برنامه نویسی در سینیور sinior - اموزش sql قسمت هشتم - دستور INSERT INTO - درج رکورد

برنامه نویسی حرفه ای را با سینیور آغاز کنیدورود کاربرانلینک دوستان

نويسنده :adminاموزش sql قسمت هشتم - دستور INSERT INTO - درج رکورد

در این قسمت از آموزش sql به درج رکورد در بانک اطلاعاتی با استفاده از دستور INSERT INTO می پردازیم. با ما همراه باشید.

در زیر سینتکس کلی دستور insert into را برای شما نشان داده ایم :

INSERT INTO table_name (column1,column2,column3,...)
VALUES (value1,value2,value3,...);

  table_name : نام جدول مورد نظر شماست که قصد دارید در آن رکورد خود را درج نمایید.

column1,column2,column3,... : نام فیلد هایی است که قصد مقدار دهی به آن را دارید.

value1,value2,value3,... : مقدار فیلد ها به همان ترتیبی است که در بالا داده اید.

در زیر مثال دیگری از نحوه درج در بانک اطلاعاتی برای شما آورده ایم.

insert into daneshjo (name,family,birthday,tel)

values('ali','hasani','1999-1-1',44443322);

 

 sql رکورد درج فیلد جدول INSERT INTO رکورد درج فیلد جدول INSERT INTO sql درج فیلد جدول INSERT INTO رکورد sql فیلد جدول INSERT INTO درج رکورد sql جدول INSERT INTO فیلد درج رکورد sql INSERT INTO جدول فیلد درج رکورد sql

مطالب مرتبط :

آموزش دستور select into در زبان ساختار یافته sql


در این قسمت از آموزش sql به بررسی دستور select into در زبان ساختار یافته sql  می پردازیم. کار اصلی دستور select into دریافت یک رونوشت یا همان کپی از اطلاعات یک جدول در جدولی دیگر است. با ما همراه باشید.

آموزش عملگر union در sql


در این قسمت از آموزش sql به بررسی عملگر union می پردازیم. کار اصلی این عملگر ترکیب دو عملگر می باشد. با ما همراه باشید.

آموزش دستور full outer join در sql


در این قسمت از آموزش sql به بررسی دستور full outer join می پردازیم. با ما همراه باشید.

اموزش دستور right join در sql


در این قسمت از آموزش Sql به بررسی دستور ritgh join می پردازیم. دستور right join شباهت زیادی به دستور left join  دارد که در قسمت قبل به بررسی آن پرداختیم. اما تفاوت آن این است که همان کار ها را با جدول سمت راست انجام می دهد. یعنی کلیه اطلاعات سمت راست و اطلاعات سمت چپ که با اطلاعات سمت راست در ارتباط هستند را نمایش می دهد.

اموزش left join در sql


در این قسمت از آموزش sql به بررسی دستور left join می پردازیم. دستور left join به شما کمک می کند تا کلیه اطلاعات سمت چپ و اطلاعات سمت راست که با اطلاعات سمت چپ ارتباط دارند را نمایش دهید.

آموزش INNER JOIN در sql


در این قسمت از اموزش sql  به بررسی دستور INNER JOIN می پردازیم. در صورتی که شما قصد این را داشته باشید تا کلیه رکورد های دارای ارتباط در دو جدول را به ما نشان می دهد. با ما همراه باشید.

اموزش join در sql


در این قسمت از آموزش زبان ساخت یافته sql به بررسی دستور join می پردازیم. کار اصلی دستور join  ترکیب کردن و نمایش هدفمند دو یا چند جدول به صورت همزمان است.

آموزش SQL Aliases - اموزش sql


در این قسمت از آموزش sql به بررسی متود SQL Aliases در زبان ساختار یافته sql  می پردازیم.  SQL Aliases جهت نامگذاری موقتی جدول ها و یا فیلد ها مورد استفاده قرار می گیرد.این کار را شما می توانید جهت راحتی و خوانایی بیشتر کد نویسی هایتان انجام دهید.

قسمت پانزدهم آموزش sql - عملگر BETWEEN در sql


در این قسمت از آموزش sql به بررسی عملگر BETWEEN می پردازیم. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که قصد این را داشته باشید تا مقادیر بین دو عبارت را بدست آورید. برای این کار می توانید از عملگر BETWEEN استفاده نمایید. با ما همراه باشید.

قسمت پانزدهم آموزش sql - عملگر in در sql


در این قسمت از آموزش sql با عملگر in اشنا می شویم. عملگر in در sql  به شما این امکان را می دهد تا در شرط where  از بین یک رنج  داده داده مورد نظر خود را انتخواب نمایید. با ما همراه باشید.

قسمت چهاردهم آموزش Sql - اموزش wildcards در sql


یک کارکتر wildcards در sql می تواند با هر کارکتر دیگری در یک رشته تعویض گردد. در این قسمت از آموزش sql به بررسی wildcards  می پردازیم. با ما همراه باشید.

قسمت سیزدهم آموزش sql - اشنایی با دستور like


در این قسمت از آموزش sql به بررسی دستور like و کاربرد های آن می پردازیم. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که قصد بدست آوردن داده های مشابه را داشته باشید. دستور like این کار را برای شما انجام می دهد.

قسمت دوازدهم آموزش sql - کار با دستور select top


در این قسمت از آموزش SQL به بررسی دستور select top می پردازیم. دستور select top به شما کمک می کند تا تعداد رکورد های مورد نظر خود را بازگردانید. برای آشنایی بیشتر با این دستور در sql با ما همراه شوید.

قسمت یازدهم آموزش sql - آشنایی با SQL Injection


SQL Injection می تواند بانک اطلاعاتی شما را به نابودی بکشد.  

اموزش sql قسمت دهم - دستور delete


در این قسمت از آموزش sql شما با دستور delete اشنا می شوید. از دستور delete برای حذف رکورد ها استفاده می شود. با ما همراه باشید.

اموزش sql قسمت نهم - آشنایی با دستور update


دستور update  در زبان sql عمل تغییر داده ها در بانک اطلاعاتی را انجام می دهد.در این قسمت از آموزش sql به بررسی دستور update اپدیت می پردازیم.

اموزش sql قسمت هشتم - دستور INSERT INTO - درج رکورد


در این قسمت از آموزش sql به درج رکورد در بانک اطلاعاتی با استفاده از دستور INSERT INTO می پردازیم. با ما همراه باشید.

اموزش sql قسمت هفتم - دستور order by - مرتب کردن


یکی از کارهایی که شما نیاز دارید تا بر روی داده هایتان انجام دهید مرتب آنهاست. برای مشاهده این قسمت از آموزش sql با ما همراه باشید.

اموزش sql قسمت ششم - دستورات and و or


شاید شما قصد این را داشته باشید تا رکورد هایی که دارای دو یا چند شرط هستند را نمایش دهید.برای این کار می توانید از and و or استفاده نمایید. با همراه باشید.

آموزش sql قسمت پنجم - دستور where - فیلترینگ


گاهی شاید برای شما هم پیش بیاید که قصد نمایش داده رکورد هایی دارای مقادیر فیلد های خاص را داشته باشید.به این امر فیلترینگ می گویند و شما برای اعمال فیلترینگ می توانید از دستور where استفاده نمایید. جهت آشنایی بیشتر با دستور where با ما همراه باشید.

نظری بدهید
نام و نام خانوادگي :
ايميل شما :
وبسايت شما :
نظر شما :
سوال امنيتي:
2+5=